niedziela, 8 września, 2024
Strona głównaArchiwumII otwarcie sezonu!

II otwarcie sezonu!

Parada motocykli i rowerów, występ zespołu „Satisfaction” i kapeli rodziny Pęksów z Siedlec, zabawa taneczna, loteria fantowa, licytacja, bogaty bufet – atrakcje, jakie czekały na uczestników pikniku rodzinnego, który odbył się w naszej parafii w niedzielę 22 maja 2011 r. Wzięli w nim udział nie tylko nasi parafianie, ale także mieszkańcy sąsiadujących miejscowości.

Sezon otwarła parada pojazdów jednośladowych. Ksiądz Łukasz Pawłowski oraz pani Sylwia Zwolennik, którzy stanęli na czele peletonu rowerowego, poprowadzili grupę młodych sportowców przez okoliczne wsie. Każdy rowerzysta dostał specjalne oznaczenie w postaci balonika. Do parady przyłączyli się także motocykliści. Ci, którzy nie wzięli udziału w korowodzie mieli możliwość skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych na placu kościelnym. Największą z nich okazała się loteria fantowa. Kolejka po losy sięgała kilkunastu metrów. W dodatkowym losowaniu, które odbyło się wieczorem, główną nagrodą był bowiem skuter oraz dwa rowery. Do wygrania były także piłki do gry, bagażniki motorowerowe, meble. Podczas pikniku można było skosztować tradycyjnych wiejskich potraw i przypomnieć sobie np. smak chleba ze smalcem. Były także kiełbaski z grilla, orzeźwiające napoje, lody, ciasta i słodycze. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyła się trampolina oraz zjeżdżalnia. Nie brakowało także chętnych do przejażdżki na koniu. Można było także wysłuchać kapeli rodziny Pęksów z Siedlec. Jednym z punktów imprezy była licytacja. Ci, którzy wzięli w niej udział nie wiedzieli co jest jej przedmiotem. Dopiero po jej zakończeniu okazało się że były to zwierzęta. Na przykład strażacy OSP wraz z księdzem proboszczem i Panem Andrzejem Obrzutem wylicytowali owieczkę, a wójt Gminy Korzenna – psa. Na zakończenie imprezy, uczestnicy mogli wysłuchać koncertu grupy muzycznej „Satisfaction”. Młodzież i starsi tańczyli w rytm muzyki do późnych godzin wieczornych. Całkowity dochód uzyskany podczas pikniku, zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży. Organizatorzy – członkowie Młodszej Grupy Młodzieżowej oraz ich opiekun ks. Mariusz Florek planują w lipcu wyjechać nad Bałtyk. Podobne festyny odbyły się także w Posadowej (29 maja) oraz w Koniuszowej (5 czerwca). Tam pozyskiwano fundusze na cele szkoły.

Galeria zdjęć: zobacz

Reda