Strona głównaArchiwumIm większy krzyż, tym bliżej Ty stoisz przy mnie! – Wielki Post...

Im większy krzyż, tym bliżej Ty stoisz przy mnie! – Wielki Post 2013

poniedziałek, 18 lutego 2013 14:22

Chryste, posłuszny dla nas aż do śmierci, daj nam ukochać krzyż.  Przybij nas doń miłością, napełń żalem, drogę powrotu wskaż. Z Twych dłoni, stóp, trysnęła Krew Pojednania! Gdy włócznia Cię przeszyje, w serca ranie ukryj nas, Boże nasz.

Wielki Post – czterdziestodniowy czas pokuty i pojednania, rachunku sumienia i gorliwej modlitwy, okazja do nawrócenia i wewnętrznej przemiany. Rozpoczęliśmy go pokutnym aktem posypania głów popiołem.  Każdy następny dzień tego świętego czasu jest kolejnym krokiem przybliżającym do Zmartwychwstałego Pana.Rozważana Droga Krzyżowa Chrystusa pozwala na nowo wgłębić się w tajemnicę jego męki. Pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali jednoczy nas z cierpieniem Jezusa i pozwala dzielić ból wraz z Jego Matką. Parafialny zespół „Tibi Cantamus” zaprasza w każdy piątek, na godzinę 19.00. Prowadzi Drogę Krzyżową, zatytułowaną „Ślad losu”. W kościele gasną światła, słychać śpiew i nastrojową muzykę. Po każdej stacji, kapłan czyta głębokie rozważania. Nastrój sprzyja rozmyślaniom i prawdziwemu przeżywaniu tajemnicy Męki Chrystusa.

Szczegółowe informacje na temat nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w dziale Ogłoszenia Parafialne.