poniedziałek, 16 września, 2024
Strona głównaArchiwumKs. Paweł Kociołek - niech nas wyróżnia to, co dobre!

Ks. Paweł Kociołek – niech nas wyróżnia to, co dobre!

środa, 06 stycznia 2016 20:44

Ksiądz Paweł Kociołek, misjonarz z Koniuszowej pisze do nas z Bangaldeszu. Dziękuje Parafianom z Mogilna, że pomagają mu pomagać. Zobaczcie jego przygotowania do Bożego Narodzenia, świąteczne prezenty oraz dom jaki niedawno wybudował dla jednej z rodzin.

Pewnego razu przechodząc ulicami miasta, w którym mieszkam zobaczyłem żebrzącą na ulicy starszą kobietę z trójką dzieci. Widok bardzo smutny, aczkolwiek bardzo normalny w Bangladeszu. Już tak się, do takich widoków przyzwyczaiłem, że pewno i tym razem nie zwróciłbym większej uwagi na tych ludzi… ALE, gdy podszedłem bliżej rozpoznałem, że to „nasi parafianie” a jeden z chłopaków (11 lat) w każdą niedziele służy do mszy św. Przeżyłem ogromny szok… Nie jestem Bengalczykiem ale poczułem się jakby to byli moi bliscy, moja rodzina… – opowiada ks. Paweł Kociołek.

Po każdej niedzielnej mszy św. przychodzą do niego parafianie, bardzo często kobiety z dziećmi i proszą o pomoc:

– w budowie toalety (w wielu domach nie ma toalet) – w zakupie książek, zeszytów, mundurków szkolnych dla dzieci – w zakupie maszyny do szycia – w zakupie lekarstw dla chorych lub umierających członków rodzin

– itd.

Drogi Przyjacielu, jeśli jesteś w grupie która pomaga mi pomagać, chcę Cię zapewnić o mojej pamięci, modlitwie i ludzkiej wdzięczności za pomoc. Jeśli jeszcze nie jesteś w tej grupie, a chcesz pomóc pomagać proszę o kontakt – mówi ks. Paweł Kociołek.

Więcej zdjęć w GALERII

Fot. archiwum Ks. Pawła Kociołka