niedziela, 8 września, 2024
Strona głównaArchiwumMłodzież z Mogilna dokonała „Wielkiej Konfrontacji” - przygotowania do ŚDM

Młodzież z Mogilna dokonała „Wielkiej Konfrontacji” – przygotowania do ŚDM

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie młodzież z Parafii Mogilno wzięła udział w spotkaniu młodych katolików z dekanatu Nowy Sącz. Podczas modlitewnego czuwania rozmawiali o przyjaźni i poddali się „Wielkiej Konfrontacji”. O pobudzaniu zmysłów Boskimi bodźcami opowiada ks. Marcin Bukowiec.

„Wielka konfrontacja” – bo taki tytuł nosiło dekanalne spotkanie młodych – wzywało uczestników do podjęcia refleksji nad życiem. Dokonało się to poprzez Eucharystię, która stanowiła centralny punkt spotkania oraz kluczową „konfrontację życia”. Każda okazja do tego, żeby przybliżyć młodzież do Pana Boga jest dobra – uważa ksiądz Marcin Bukowiec, który był obecny na spotkaniu.

W czuwaniu, które odbyło się w Parafii Matki Bożej Nieokalanej w Nowym Sączu wzięło udział dziewiętnaście młodych osób z naszej parafii. „Wielka Konfrontacja” polegała na próbie poruszenia swoich zmysłów poprzez wizytę w nietypowych salach Serca, Oczu, Smaku, Uszu i Słowa. Każda z nich oddziaływała na inny zmysł. W sali Słowa św. Mikołaj obdarowywał fragmentami z Pisma Świętego, w sali Uszu przejmująca i głęboka muzyka ułatwiała kontemplację. – Ciekawym sposobem na dotarcie do młodych ludzi jest pobudzenie ich zmysłów Boskimi bodźcami. Dzięki „salom konfrontacji” uczestnicy mogli dosłownie doświadczyć, odczuć Bożą obecność, zastanowić się, zatrzymać, porozmyślać… – opowiada ks. Marcin Bukowiec.

Każdy uczestnik mógł choć przez chwilę zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest dla niego ważne. Pomocą w refleksji służyło Słowo Boże, które daje szczególną moc każdemu wierzącemu w Chrystusa. Myślę, że każdy uczestnik „Wielkiej konfrontacji” wyniósł ze sobą nie tylko drożdżówkę, ale wiele pozytywnej energii od samego Boga. I wierzę, że ta energia zostanie dobrze spożytkowana – mówi ks. Marcin, opiekun Grupy Młodzieżowej w naszej parafii.