czwartek, 19 września, 2024
Strona głównaArchiwumNiedziela Palmowa - dwa pierwsze miejsca

Niedziela Palmowa – dwa pierwsze miejsca

10,5 m oraz 9,60 m – takie wysokości miały najwyższe palmy w naszej parafii. Jury po burzliwych dyskusjach przyznało dwa pierwsze miejsca. Zwycięzcami w tegorocznym konkursie zostali Marcin Konicki oraz Państwo Gajdosz z Mogilna.

Ksiądz Emil, ks. Łukasz oraz ks. Mariusz przy ustalaniu werdyktu wzięli pod uwagę nie tylko wysokość ale także wykonanie. Doceniono bogactwo ozdób oraz wkład pracy. Państwo Gajdosz pracowali nad palmą dwa dni. W dekorowaniu brała udział cała rodzina. Marcinowi w przygotowaniach pomagali rodzice oraz babcia. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali wartościowe obrazy. Nagrodzeni zostali także wszyscy ci, którzy podeszli po Mszy Św. do ołtarza i zaprezentowali swoje gałązki. Dzieci dostały książeczki, obrazki oraz słodkie upominki.

Niedziela Kwietna obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Przynoszone przez nas palemki są symbolem odradzającego się życia. Tegoroczne palmy znajdują się obecnie przy głównym ołtarzu. Będzie można je podziwiać przez cały okres wielkanocny.

Reda