czwartek, 19 września, 2024
Strona głównaArchiwum„Niosący Chrystusa” - święcimy pojazdy w świętego Krzysztofa

„Niosący Chrystusa” – święcimy pojazdy w świętego Krzysztofa

W niedzielę 24 lipca po Mszach Świętych Księża dokonają poświęcenia pojazdów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

Kierowcy będą mogli złożyć ofiary do puszek jako wyraz wdzięczności za opiekę Patrona w czasie jazdy. Ofiary te są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co „niosący Chrystusa”. Krzysztof stał się patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, również patronem dobrej śmierci – szczególnie na wschodzie, a obecnie kierowców.

MODLITWA KIEROWCY

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.

Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.

Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.

Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.

Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich.

Amen.