Strona głównaArchiwumParafia Mogilno - Niedziela Palmowa

Parafia Mogilno – Niedziela Palmowa

Rozstrzygnięcie konkursu na najokazalszą palmę, Misterium Męki Pańskiej oraz kiermasz prac ręcznych – oto, co czekało na naszych parafian w tegoroczną Niedzielę Palmową.

Najwyższa i najpiękniej ozdobiona palma to dzieło rodziny Państwa Gajdoszów. Jest zrobiona z gałązek bazi oraz jedliny, odznacza się bogactwem kolorowych kwiatów z bibuły oraz długich wstążek. Trud wykonania tak okazałej palmy został należycie wynagrodzony. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe oraz słodki upominek.

Przyniesione przez wiernych palmy, zostały poświęcone podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 11.00. Wszystkie te gałązki są symbolem odradzającego się życia, pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Palmy, w okresie wielkanocnym, będzie można zobaczyć przy głównym ołtarzu parafialnego kościoła.

Podczas Niedzieli Palmowej, nasi parafianie mieli okazję podziwiać nie tylko przepiękne palmy, ale również niebywałe talenty aktorskie młodzieży, która zaprezentowała Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja, pokazana w kościele p.w. św. Marcina, po Mszy Św. wieczornej, zgromadziła wielu widzów. Artyści ze Starszej oraz Młodszej Grupy Młodzieżowej przygotowywali się do występu przez cały okres Wielkiego Postu, pod czujnym okiem
ks. Tomasza Kłóska.

Nasi parafianie zachwycali się także prześlicznymi rękodziełami, wykonanymi przez młodszą młodzież. Wierni mogli zakupić przygotowane palemki, świąteczne babeczki, kolorowe kwiatuszki z krepiny oraz wielkanocne koszyczki. Całkowity dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na wakacyjne kolonie dla naszej młodzieży.

Reda