czwartek, 19 września, 2024
Strona głównaArchiwumPodziękowania dla Strażaków OSP - ZDJĘCIA

Podziękowania dla Strażaków OSP – ZDJĘCIA

W Walentynki świętowali nie tylko zakochani! Wyjątkowy był to wieczór również dla rodziny strażackiej OSP Mogilno. Druhowie i druhny na walne zebranie zaprosili do swojej nowej remizy. Na sobotnim spotkaniu obecny był także ks. proboszcz Emil Myszkowski, któremu zaproponowano członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej.

W listopadzie ksiądz proboszcz Emil Myszkowski poświęcił wielofunkcyjne Centrum Kultury w Mogilnie (o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ), a w sobotę podarował strażakom obraz ich patrona – św. Floriana. – Oby święty Florian będąc w tej remizie strzegł nie tylko tych pomieszczeń ale przede wszystkim was – w rozmaitych akcjach i działaniach – mówił strażakom ksiądz Emil, przekazując ogromny obraz na ręce dh Szczepana Sikonia – prezesa OSP Mogilno.  Ksiądz proboszcz docenił druhów za ich zaangażowanie w życie religijne parafii. – Przy wielu okazjach mogę na strażaków liczyć. Podczas licznych procesji czy też rok temu w czasie nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego – na ich zdecydowany, równy krok z baldachimem, sztandarem. Za postawę i dawanie świadectwa serdecznie wszystkim dziękuję! – wyrażał wdzięczność ksiądz Emil Myszkowski. – I będę się starać przynajmniej modlitwą za tą waszą służbę wynagradzać – obiecywał ksiądz proboszcz.

Strażacy natomiast złożyli księdzu Emilowi niecodzienną propozycję. – Ksiądz proboszcz od początku uczestniczy w naszych corocznych zebraniach, więc moglibyśmy włączyć księdza Emila jako czynnego członka naszej OSP! – mówił przysłowiowym pół żartem – pół serio, prezes jednostki dh Szczepan Sikoń. – Remiza dwa kroki od plebani, więc syrenę ksiądz proboszcz na pewno usłyszy! – zgodnie zauważyli wszyscy zebrani.

Za obecność dziękowali księdzu proboszczowi nie tylko druhowie i druhny. – Podziękowania chciałem złożyć księdzu proboszczowi, który zawsze nas wspiera i jest z nami – mówił Leszek Skowron wójt Gminy Korzenna. – To jest dla nas bardzo istotne, bo człowiek w tym tempie, w tej codzienności może zatracać te najważniejsze wartości. Można się pogubić we współczesnym świecie. Dobrze jak ksiądz proboszcz jest pod ręką, podpowie i doradzi – podkreślał wójt Leszek Skowron.

Sobotnie spotkanie było dla strażaków naszej jednostki bardzo istotne. Z nową remizą wiążą się bowiem nowe wyzwania. Jakie? O tym w artykułach poniżej:

Zdjęcia TUTAJ

Fot. JJ