Strona głównaArchiwumTeatr Dabar – księża mówią, że to nowa ewangelizacja

Teatr Dabar – księża mówią, że to nowa ewangelizacja

poniedziałek, 18 września 2017 21:02

Teatr Dabar rozpoczął jesienne tournée – wczoraj (17 września) młodzi aktorzy swoim występem zainaugurowali cykl wydarzeń kulturalnych w nowej sali w Krużlowej, a w najbliższą niedzielę wystąpią w Szczepanowie przed uczestnikami Diecezjalnej Pielgrzymki w intencji trzeźwości.

„Przedsionkiem” Teatr Dabar zainaugurował otwarcie nowej sali przy sanktuarium w Krużlowej. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki i w sumie dwa występy obejrzało 200 osób. – Mamy nadzieję, że będzie to dobry początek tej formy ewangelizacji w myśl duszpasterskiego programu tego roku: Idźcie i głoście – mówi ksiądz Marek Szewczyk – proboszcz Parafii Krużlowa.

Kapłan zna aktorów, ponieważ oglądał sztuki Teatru w Mogilnie. – Chciałbym aby w przyszłości Teatr Dabar wystawił na naszej krużlowskiej scenie swoje stare i nowe sztuki. Ale jesteśmy otwarci także na inne tego typu grupy – mówi proboszcz z Krużlowej i zapowiada, że w październiku wystąpi Teatr z Sufczyna prowadzony przez księdza Łukasza Pawłowskiego – założyciela Teatru Dabar.

Wszystkim życzę pięknych przeżyć duchowych i estetycznych. Niech te przedstawienia umocnią nas oraz zbliżą do Boga i ludzi – podsumowuje ksiądz proboszcz Marek Szewczyk.

250 osób – tyle osób może obejrzeć „Przedsonek” w Szczepanowie, bowiem tyle miejsc liczy sala teatralna w tamtejszej Parafii. Teatr Dabar wystąpi tam w najbliższą niedzielę (24 września) przed uczestnikami Diecezjalnej Pielgrzymki w intencji trzeźwości.

Pielgrzymka odbywa się co roku w ostatnią niedzielę września. W poprzednich latach występowały inne grupy. Teatr Dabar zaproponowała osoba, która oglądała aktorów z Mogilna na scenie – wyjaśnia okoliczności zaproszenia ksiądz Zbigniew Guzy – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Członkowie Teatru Dabar zapowiadają kolejne sztuki. Bo robią co kochają i kochają to co robią.

Fot. Jadwiga Jelińska