niedziela, 8 września, 2024
Strona głównaArchiwumWybierz mądrze. Jak jutro głosować do Rady Parafialnej?

Wybierz mądrze. Jak jutro głosować do Rady Parafialnej?

Kościół to ludzie. Mamy wpływ na decyzje które dotyczą tego co dzieje się „przy kościele”, w naszej Parafii. Rada Parafialna to nie jest sztuczny twór, ale przedstawiciele mieszkańców Koniuszowej, Mogilna i Posadowej Mogilskiej, którzy wsłuchują się w postulaty wiernych i w uzgodnieniu z księdzem Proboszczem je realizują. Wybierzmy jutro tych, którzy będą nas reprezentować.

Głosować będziemy poprzez wpisanie wybranej osoby na kartce i wrzucenie tej kartki do urny, która będzie w gablocie (na prawo po wejściu do kościoła przez główną nawę). Kartkę można przynieść z domu lub skorzystać z tych przygotowanych w kościele. Każdy pełnoletni może zagłosować tylko na jedną osobę. Członkami Rady Parafialnej zostaną trzej kandydaci z każdej wsi, którzy otrzymają największą liczbę głosów, czyli w sumie 9 osób. Dodatkowo, z urzędu do Rady Parafialnej należy ksiądz Proboszcz, ksiądz wikary oraz dwie lub trzy osoby wybrane przez księdza proboszcza Emila Myszkowskiego.

Nie powołujemy żadnej komisji, która czuwałaby nad przebiegiem głosowania. Odwołujemy się do sumienia każdego głosującego, apelując o uczciwość –

wyjaśnia ksiądz proboszcz Emil Myszkowski.

Weźmy udział w wyborach. Wybierzmy tych, którzy potrafią słuchać, mają odwagę by działać a przede wszystkim zależy im na dobru Wspólnoty naszego Kościoła.

KANDYDACI:

Z Koniuszowej: Jadwiga Jelińska, Jan Kociołek, Grzegorz Mogilski, Helena Mogilska i Zbigniew Sobczyk.

Z Posadowej: Piotr Gniadecki, Paweł Filip, Mieczysław Górka i Krzysztof Ogorzałek.

Z Mogilna: Marek Biskup, Teresa Filipowicz, Adam Kita, Andrzej Konicki, Maria Konicka, Andrzej Obrzut, Jan Oleksy i Jerzy Szlag.

Grafika Agata Bugara